přednášející

Ing. arch. Jan Vlach

Dopravní stavby jsou součást veřejného prostoru

Anotace konferenčního příspěvku

Na aktuálních pracích architektonického studia re:architekti ukážeme principy navrhování, které považujeme za důležité. Kdy v rámci práce v městském prostředí vznikají stavby jako samozřejmá součást veřejného prostoru, v němž je vždy nejpodstatnější perspektiva chodce. A který je ze své definice určen pro nejrůznější uživatele, pro které musí být zajištěna svobodná možnost pobývání. A to jak v případě, že člověku třeba ujede autobus nebo se jen městem volně prochází. Také proto vždy tvoří jádro týmu návrhu architekti, dopravní inženýři a krajinářští architekti


Představení přednášejícího

Jan Vlach je jedním z partnerů ateliéru re:architekti. Ten se od roku 2011 věnuje především urbanistickým úlohám, veřejným stavbám a veřejnému prostoru, a v jeho rámci i dopravním stavbám. Většinu portfolia kanceláře tvoří zakázky od veřejných zadavatelů z architektonických soutěží.

V roce 2019 byl podle našeho návrhu realizován terminál v Mnichově Hradišti, v době přípravy konference dokončuje koncepční studii revitalizace terminálu Černý Most.